Le Chomat # Luxusné lustre PRECIOSA

Showroom LE CHOMAT je miesto, kde sa spája krása s prírodou, umenie s dokonalosťou a luxusom. Je miestom, kde si okrem najluxusnejších prírodných postelí a matracov môžete vybrať aj nádherné produkty českého výrobcu krištáľového skla PRECIOSA.

PRECIOSA – pýcha českého krištáľového skla je perfektným spojením dizajnu a tradičného umenia. Každý kúsok tejto krehkej nádhery sa rodí v Kamenickom Šenove v Krištálovom údolí, kde sa tradičné remeslo spojilo s modernou technológiou. Bohatstvo Preciosy sa ukrýva v ľuďoch, v ich fantázii a zručnosti, ktorí každému kúsku skla vdychujú nový život.

História výroby skla v severných Čechách sa píše od 14. storočia. Prvá továreň na výrobu a vývoz lustrov bola založená v Práchni u Kamenického Šenova. Činnosť sklárskych a bižutérskych firiem, ktoré vznikali a prosperovali na severe Čiech bola prerušená 2. svetovou vojnou. Aj navzdory týmto nepriaznivým podmienkam sa v roku 1945 spojilo 7 najvýznamnejších a 18 menších podnikov, ktoré vytvorili základ skupiny Preciosa.  Vzhľadom k tomu, že vyrábali viac produktov, komponenty bižutérie z krištáľu, šperkové kamene z kubického zirkónu, tradičné české perly a perličky, technické sklo, krištáľové šperky, darčeky, lustre, ich názvy sa v priebehu menili, ale napokon od roku 1966 sa im zachoval názov Preciosa.

Mária Terézia je luster, ktorého meno sa používa i dodnes a vzniklo v roku 1743 na počesť korunovácie Márie Terézie. Rovnako, ako  kráľovský palác vo Versailles,  české lustre zdobia aj sídlo otomanského sultána Osmana III. či kráľovský palác  Fontaineblea.

Le Chomat # Luxusné lustre PRECIOSA

Napište nám do New Living CenterV našom centre bývania nájdete...

NAVŠTÍVTE NÁS ...