Exteriérová dlažba Rock Salt na bratislavskej Kolibe

Exteriérová dlažba je rovnako dôležitá ako dlažba interiérová. A podobne ako druhá menovaná, aj dlažby určené do vonkajších priestorov majú svoje špecifiká. Ide najmä o parametre súvisiace s jej fyzikálnymi vlastnosťami. Je dôležité si uvedomiť, že exteriérová dlažba musí odolať veľmi nízkym mínusovým teplotám, ale aj tým vysokým, keď sa značnú časť dňa neustále „praží“ na letnom slnku. Tiež sa musí vyznačovať vysokou fyzikálnou a chemickou odolnosťou – či už z hľadiska údržby alebo zaťaženia. A nesmieme spomenúť takmer najdôležitejší parameter-  hodnoty protišmyku. Zrejme nikto by pri bazéne nechcel šmykľavú dlažbu, však? A preto je nevyhnutné, aby bola dlažba nielen kvalitná a pekná, ale aby bolo jej používanie bezpečné.

A na záver nesmieme zabudnúť dizajn. Uvádzame ho síce ako posledný, ale to vôbec neznamená, že je najmenej dôležitý. Práve naopak. V súčasnosti sú estetické nároky architektov, dizajnérov a aj samotných užívateľov často veľmi vysoké a dobrý výrobca tak musí myslieť na to, aby dokázal ponúknuť dostatok vizuálne odlišných riešení dlažby pre všetky architektonické štýly a riešenia.

Príkladom môže byť aj exteriérová dlažba zo série Rock Salt od talianskeho výrobcu Florim. Tento výrobca patrí medzi popredných svetových výrobcov obkladov a dlažieb. Na fotografiách môžete vidieť realizáciu, na ktorú dodávali naši partneri ProCeram práve exteriérovú dlažbu zo spomínanej série, pričom na realizácii terás spolupracovala aj stavebná spoločnosť Staupra.

Exteriérová dlažba Rock Salt na bratislavskej Kolibe

Napište nám do New Living CenterV našom centre bývania nájdete...

NAVŠTÍVTE NÁS ...