Fotograf architektúry Jiří Šebek vystavuje v New Living Center Bratislava

Výstavu fotografa Jiřího Šebeka, pomenovanú Chrámy novej doby, môžete v týchto dňoch zhliadnuť v New Living Center Bratislava. Partnerom výstavy je spoločnosť ProCeram a tak je vstup na túto výstavu voľný.

Diela budu v New Living Center Bratislava na adrese Rožňavská 5303/4 inštalované do 22. marca 2019

O autorovi a výstave Chrámy novej doby

Jiří Šebek je minimalista, ktorý sa vo svojej voľnej tvorbe zameriava na fotografovanie starej Prahy a zároveň na detaily modernej architektúry. Je perfekcionista, ktorý sa okrem voľnej tvorby venuje aj komerčnej fotografii. Fotografuje pre architektonické štúdiá i stavebné firmy. Jiří Šebek je ako umelecký fotograf držiteľom Grantu Prahy v súťaži Czech Press Photo. Vytvára vizuálne čisté fotografie, ktoré vynikajú ladnosťou línií a kriviek. Vďaka čiernobielemu poňatiu väčšiny jeho fotografií, dáva vyniknúť štruktúre fotografovaných objektov. Neustále sa zamýšľa nad tým, ako zachytiť dokonalý okamih. Na mnoho miest sa vydá päť alebo desaťkrát, aby zachytil správne svetlo alebo našiel ten najlepší uhol pohľadu a docielil tým čo najdokonalejšiu kompozíciu obrazu.

Chrámy novej doby sú protipólom ku klasickému štýlu pražských stavieb i k Šebekovej typickej tvorbe. Pre túto sériu, konečne ako pre všetky Šebekove diela, je charakteristická precíznosť, minimalizmus a čistota podania. Veľmi často v kompozícii chýbajú najspodnejšie podlažia fotografovaných stavieb, ktoré autor z dôvodu množstva rušivých elementov do kompozície nezahrnul. Prvá fotografia z tejto série vznikla na jar roku 2016. Sú to teda už tri roky, ako fotograf Jiří Šebek vizualizoval svoje videnie a svoju predstavu o fotografiách modernej architektúry.

Tešíme sa na vašu návštevu!

Fotograf architektúry Jiří Šebek vystavuje v New Living Center Bratislava

Napište nám do New Living CenterV našom centre bývania nájdete...

NAVŠTÍVTE NÁS ...