Kuchynská linka na mieru: Doprajte si luxus každý deň

Kuchyňa je miestom, kde trávime každý deň. Dôležité je ale podotknúť, že každý trávi v kuchyni čas inak. Niekto varením pre rodinu, iní pripravuje pohostenia pre priateľov, pre niekoho je to štýlové miesto, kde experimentuje a sú aj takí, ktorí kuchyňu využívajú minimálne. Aby kuchynská linka splnila vaše predstavy, dajte si ju vyrobiť na mieru. Ako na to?

  1. Majte presné čísla

Aby vám kuchynské štúdio dokázalo navrhnúť základné rozloženie kuchyne, pripravte si zopár rozmerov. Rozmery priestoru, do ktorého budete kuchynskú linku umiestňovať, sú dôležité najmä z pohľadu úložného priestoru. Jednoducho povedané, čím menej priestoru, tým vyššie skrinky. Bez základných rozmerov sa teda nepohnete.

Zabudnite tiež na predpísanú výšku kuchynských pracovných dosiek. Ak máte v rodine vyšších ľudí alebo jednoducho sa pri práci nechcete nepohodlne ohýbať, vyskúšajte si rôzne výšky pracovných pultov. V kuchyni predsa trávite veľa času – tak nech je čo najpríjemnejší.

  1. Opýtajte sa na aktuálne trendy

My vám prezradíme, že súčasné trendy sú napríklad aj o čistých a lesklých povrchoch. Schovávame všetky spotrebiče a dokonca aj úchytky. Jednoducho všetko, čo by mohlo vytŕčať. Trend je ale rozdelený na dve časti. Tou prvou je zahladiť stopy, vytvoriť lesklý, unikátny a pritom nenápadný priestor.

Ale čo v prípade, keď sa vám páčia vaše masívne horáky a chcete sa pochváliť štýlovou chladničkou? Trend je v tomto akýsi nerozhodný. Aj dizajnérom sa páčia „odhalené“ kuchyne. Ich prirodzené krivky, úchytky, ktoré kontrastujú so zvyšných kuchynských vybavením. Kuchyňa na mieru musí byť predsa podľa vašich predstáv a naši šikovní návrhári vám pomôžu s každým detailom.

  1. Zoznámte sa s ostrovom

Kuchynská linka na mieru by mala určite obsahovať aj prvky, ktoré sú mobilné alebo sa dajú prispôsobiť aktuálnym potrebám počas varenia a servírovania. Kuchynský ostrov je známy skôr zo zahraničia, no jeho výhody si užívame už na Slovensku. Ako to funguje? Ostrov je mobilný, využívať ho môžete na prípravu jedál ako doplnkový priestor na kuchynskej linke.

A ak máte doma viac hostí, ľahko ho využijete aj ako servírovací pult pri jedálenskom stole a získate tak priestor navyše. Jednoducho na neho naaranžujete všetko dobré, čo ste vo svojej kuchyni na mieru pripravili a ostrov „odpláva“ na miesto, odkiaľ budete jedlo servírovať.

Kuchynský ostrov, ktorý je vyrobený na mieru, využijete aj ako úložný priestor pre svoje hrnce, panvice alebo iný kuchynský riad, ktorý často nepoužívate. Využiť ho môžete aj ako príborník alebo miesto, kde vám môžu deti pomáhať s prípravou jedla alebo pripravovať svoje vlastné výtvory.

Viac na: www.ekoma.sk

Kuchynská linka na mieru: Doprajte si luxus každý deň

Napište nám do New Living CenterV našom centre bývania nájdete...

NAVŠTÍVTE NÁS ...