Otvorenie výstavy “Traja“ v priestoroch NLC

Naše centrum bývania a dizajnu sa pred niekoľkými dňami zmenilo na galériu. Znamená to jediné – opäť sme sa viac priblížili k naplneniu nášho cieľa, ktorým je umožniť vám, našim zákazníkom, kompletne zariadiť svoj domov na jednom mieste. Pretože umenie k plnohodnotnému bývaniu a vôbec k životu neodmysliteľne patrí. Vďaka spolupráci s Turuk & Art Collective budú výtvarné diela pravidelnou súčasťou aj našich priestorov.

Pred niekoľkými dňami prebehla v našom centre bývania a dizajnu vernisáž výstavy s názvom Traja, ktorej otvorenia sa zhostili viaceré významné osobnosti sveta umenia. Na úvod sme mohli počuť príhovor galeristu Igora Turuka, ktorého svojimi odborne i ľudsky podnetnými slovami nasledovala kurátorka výstavy Mária Horváthová. Z príhovoru riaditeľky New Living Centra, Andrey Mihály, bolo cítiť nadšenie a radosť z toho, že naše priestory sa zmenili na galériu a tiež ocenenie prístupu a snahy všetkých, vďaka ktorým sa tento projekt mohol zrodiť.

O svojej tvorbe nám porozprávali aj vystavujúci výtvarníci – Zuzana Schmidt, Martin Borodáč a Mykola Bodnar. Každý z týchto umelcov nám prostredníctvom svojich prevažne abstraktných diel predkladá vlastné videnie sveta. Ich práca s materiálom, farbami, motívmi a náladami ktoré vyvolávajú je však jedinečná a tak je ponuka diel v našej galérii veľmi rozmanitá. O hudobnú náladu počas celého podujatia sa postaral hudobný hosť Marián Mráz.

Na mieste nechýbal ani štáb spravodajskej televízie TA3, ktorej reportáž si môžete pozrieť tu. Nemenej zaujímavý je aj film z produkcie Turuk & Art Collective, ktorý môžete vidieť nižšie. Za reportáž a skvelý film našim partnerom ďakujeme. V galérii nájdete aj množstvo fotiek z podujatia.

O kvalitách diel umelcov, ktorých diela máme tú česť v našom centre vystavovať sa môžete presvedčiť počas našich otváracích hodín a to v období od 11.4.2024 do 20.9.2024. Je samozrejmé, že ak vás ktorékoľvek z výtvarných diel osloví, môžete si ho priamo na mieste zakúpiť.

Tešíme sa na vašu návštevu!

 

Otvorenie výstavy “Traja“ v priestoroch NLC

Napište nám do New Living CenterV našom centre bývania nájdete...

NAVŠTÍVTE NÁS ...